Idén tizedik alkalommal nyitja meg kapuit Európa legnagyobb jövőfesztiválja, a budapesti Brain Bar. A szervezők a Portfolio-t arról tájékoztatták, hogy idén szeptemberben olyan kérdésekre keresik a választ, mint hogy létezik-e határa a mesterséges intelligencia fejlődésének? Tényleg az influencerek jelentik a kapitalizmus jövőjét? Hogyan lehet jól befektetni akár egy egészen kis összegű megtakarítást is? A diákok és pedagógusok számára ingyenes fesztiválnak szeptember 26-27-én a Magyar Zene Háza ad otthont.
A fiatalok egyszerre optimisták is jövőjük megítélésében, és félnek is a rájuk váró kihívásoktól, különösen a mesterséges intelligencia negatív hatásaitól, derül ki a Boston Consulting Group (BCG) felméréséből, amelyet a Brain Bar éves generációs kutatásának kereteiben végeztek el.
Komposztáló bio-robot, aki az iroda közösségi életében is részt vesz? Lehetséges – mutatta meg a világnak Pancsa Emese, a Compocity alapítója olyan ökoszisztéma kiépítésén dolgozik, amely minden iroda számára lehetőséget teremt arra, hogy játékos és egyszerű módon kapcsolódjon be a természet körforgásába. Az idei Brain Baron más hozzá hasonló, proaktív fiatalokkal együtt a vezetővé válás kihívásaiba és rejtelmeibe kalauzolja a közönséget, ennek apropóján pedig a Portfolio Heti podcastjének vendége volt.
Európa legnagyobb jövőfesztiváljának idei központi témája a test és lélek egyensúlya, a mentális egészség globális válsága, de olyan magyar vonatkozású társadalmi kérdésekről is megnyitják a vitát, mint az akkumulátorgyártás szükségessége. A szeptember 21-22-én a Magyar Zene Házában rendezett Brain Bar több mint 120 előadót és 100 programelemet sorakoztat fel.
Jövő hét csütörtökön kezdődik a Brain Bar, Európa legnagyobb jövőfesztiválja, amely kifejezetten a Z generációnak szól, illetve azoknak, akik szeretnék megérteni, hogy mi foglalkoztatja a fiatalokat, és hogyan tekintenek a jövőbe. A szerteágazó témák között nagy hangsúlyt kap a biztonság, a test és lélek egyensúlya vagy éppen a mesterséges intelligencia térnyerése. Nem azért hoztuk létre a fesztivált, hogy állást foglaljuk ezekben a kérdésekben, hanem azért, hogy elgondolkodtassuk a résztvevőket, és segítsünk nekik abban, hogy a jó kérdéseket tudják feltenni maguknak, amelyekre majd ők maguk találják meg a válaszokat” – mondta Böszörményi-Nagy Gergely a Portfolio-nak.
Már meghallgatható a Portfolio Checklist hétfői adása. A mai műsorban két témát dolgoztunk fel három megszólalóval: az egyik az otthoni munkavégzés és az irodapiac kapcsolata. Egyrészt megnéztük, hogy miként hatottak a hirtelen lezárások a bérleményekre, tényleg lasszóval kell-e fogni az ügyfeleket most, és egyáltalán képes-e alkalmazkodni az irodapiac az új körülményekhez. Erről Futó Pétert, a Portfolio ingatlanpiaci elemzőjét kérdeztük. Magáról az otthoni munkavégzésről Hornyák Józseffel, a Portfolio makrogazdasági elemzőjével beszélgettünk, többek között arról, hogy mely szektorokban és mely hazai régiókban maradt magas szinten a home office, és egyáltalán ez a lehetőség adott-e az alacsonyabb képzettséget igénylő munkakörökben. A harmadik blokkban a Brain Bar 2023 rendezvényről volt szó, amelyet szeptember 21-én és 22-én tartanak Budapesten. Vendégünk volt Baji Betti, a Brain Bar projektvezetője.
Szeptember 21-23-a között rendezik a Brain Bar jövőfesztivált, ahol a közönség a legnagyobb hazai és külföldi véleményvezérekkel, üzletemberekkel és kulturális személyiségekkel közösen vitathatja meg századunk legégetőbb kérdéseit. A rendezvény médiatámogatója a Portfolio.
Szeptember 29-én nyit időkaput a Brain Bar, Európa legnagyobb jövőfesztiválja. A résztvevők idén együtt fesztiválozhatnak többek között a TikTok, a Vice UK és a LEGO vezetőivel. Személyesen találkozhatnak Laura Tooduval, az észt védelmi minisztérium harcos amazon tanácsadójával, Peter Boghossian kamuvadász filozófussal és Leyla Acaroglu dizájn provokátorral is.
Magyarul szavalt Petőfit, skót szoknyában tanult csárdásozni és a mai napig magyarul posztol az Instagramon. Iain Lindsay brit nagykövetként belopta magát a magyarok szívébe, most pedig visszatér Budapestre, a Brain Bar egyik házigazdájaként.
Már meghallgatható a Portfolio Checklist, lapunk munkanapokon jelentkező podcastjének hétfői adása. A mai műsor első részében arról volt szó, hogy milyen gazdaságpolitikai szándék vezethetett a forint elmúlt évekbeli folyamatos romlásához, és milyen következményei lehetnek annak, ha minden változatlanul megy tovább. A témával kapcsolatban Zsiday Viktor, a Citadella Alap portfóliómenedzsere volt a vendégünk, aki a napokban egy blogposztot közölt a témában. Az adás második részében az Ukrajnában zajló háborúról volt szó, az oroszok ugyanis bevették Szeverodonyeck városát, kérdés ugyanakkor, hogy ez mit jelent a háborús céljaikat illetően. A hadi helyzettel kapcsolatban Huszák Dániel, a Portfolio Globál rovatának vezető elemzője volt a Checklist vendége. Végül a Brain Barral foglalkoztunk, az ősszel megrendezésre kerülő fesztivál ugyanis bejelentette első előadóit. A rendezvény médiapartnere a Portfolio.
Délután 5-kor jön a Portfolio Checklist hétfői adása. Vendégük lesz Zsiday Viktor, akit a magyar gazdaságra leselkedő veszélyekről, valamint a világgazdasági folyamatok hátterében felsejlő növekedési kockázatokról kérdezünk. Ezt követően az ukrajnai háborúval foglalkozunk majd Huszák Dániel, lapunk Globál rovatának vezető elemzőjével, végül pedig Nagy Ildit, a Brain Bar agenda menedzserét kérdezzük majd az ősszel megrendezésre kerülő rendezvénnyel kapcsolatban.
Deanna Marsigliese-vel, a Pixar művészeti vezetőjével, az Agymanók és a Toy Story készítőjével és hozzá hasonló lebilincselő előadókkal érkezik a Brain Bar jövőfesztivál. A szervezők 2022. szeptember 29-én és 30-án nyolcadik alkalommal hozzák el Budapestre a világ legégetőbb kérdéseit és legbátrabb gondolkodóit. Idén új helyszínen, a többszörösen díjazott Magyar Zene Házában várják a fesztiválozókat.
A klímaváltozás és a természetvédelem témakörei mellett számos égetően aktuális kérdés vár válaszokra, amelyeket az idei Brain Bar sokszínű előadói gárdájától kaphatunk meg szeptember 9-10-én a Millenárison. A jövőfesztiválra érkezik többek közt Milánkovich Dorottya magyar űrkutató, de a nyelvtanulás mestere, Alex Rawlings is megosztja tudását az érdeklődőkkel.
Mi köze a Bitcoinnak a szólásszabadsághoz? Hogyan győzhet az igazság az álhírek felett? Mik a rejtett összefüggések napjaink nemzetközi eseményei mögött? A Brain Bar 2021-ben is a jövő kérdéseire hozza el a választ olyan előadókat megszólaltatva, mint Ryan Hickman, a 12 éves CEO, Bruno Maçães, a politikusból lett író és Tomáš Žáček, a 100% önfenntartó kapszulaotthon megálmodója.
Szeptember 9-10. között új helyszínen, a budapesti Millenárison zajlik majd Európa legnagyobb jövőfesztiválja - tájékoztatták a szervezők a Portfolio-t. Az esemény idén kifejezetten azokat a kulturális értékeket és technológiai megoldásokat állítja fókuszba, amelyek a globális hangzavarban is biztosítják a tartalmas életet, az értelmes munkát és a jó minőségű emberi kapcsolatokat.
Március 25-től újabb területre lép be a Brain Bar. Az évente jelentkező rendezvény mellett az érdeklődők ezentúl egész évben számíthatnak tartalmakra podcast- és videósorozatok formájában. A Brain Bar az új iránnyal egy tartalomgyártó közösség létrehozását célozta meg, akik szórakoztató és ismeretterjesztő formában mutatják be a jövőnkkel kapcsolatos legfontosabb témákat - tájékoztatták a szervezők a Portfolio-t.
A francia BPCE bank érdekeltsége lesz a partnere ebben.
A bitcoin történelmi csúcsa közelében áll.
Egyelőre a dollár a nagy vesztese az új elnökség kezdetének.
A Világgazdasági Fórumon értékelték a nagy irányváltást a világ vezető bankárai.
Újra módosultak a határidők.
29-61 százalékkal emelkedik az oktató-kutató kollégák alapbére.
Ez is egy létező forgatókönyv.
Mire számíthatnak a bértárgyaláson?
Az orosz haderő elérte az ukrán véderő egyik legfontosabb városát.